بهترین ترندهای کفش زمستان ۲۰۲۳ از دیدگاه مجله ELLE

زمستان با نام زیبایی‌هایش فصلی جالبی برای پاها نیست! چرا که این پاها هستند که بیشتر از هر عضو دیگری در معرض سرمایند؛ بنابراین، انتخاب کفش با استایل مناسب در این فصل اهمیت ویژه‌ای دارد. در ادامه، به بررسی چند روند کفش زمستانی ۲۰۲۳ می‌پردازیم که هم از نظر سبک و هم از نظر عملکرد، انتخاب مناسبی برای این فصل هستند.

کفش خزدار؛ گرم و نرم

خز یکی از محبوب ترین روندهای کفش زمستانی ۲۰۲۳ است. این عنصر گرم و شیک را امسال می‌توان در کفش‌های پاشنه بلند، کفش‌های تخت و حتی بوت‌هایی مثل UGG مشاهده کرد. خز به هر لباس زمستانی، چه ساده و چه رسمی، جلوه ای خاص و چشم نواز می‌دهد.

بوت‌های بلند و زیبا تا بالای زانو

چکمه‌های بلند و زیبای تا زانو نیز یکی از ترندهای کلاسیک زمستانی هستند که احتمالا در سال ۲۰۲۳ همچنان محبوبیت خود را حفظ می‌کنند. این بوت‌ها علاوه بر گرم نگه داشتن پاها، می‌توانند ظاهر شما را نیز بلندتر و کشیده‌تر نشان دهند. بوت‌های بالای زانو در انواع مختلفی از جمله بوت‌های پاشنه‌دار، بوت‌های تخت و بوت‌های سوارکاری در دسترس هستند.  این چکمه‌ها حتی ساده‌ترین ظاهر را هم زیبا می‌کنند، به خصوص وقتی با یک کت زمستانی زیبا یا ژاکت سبک کراپ ست شوند.

کفش‌های نوک‌تیز برای ایجاد ظاهری بلندتر

کفش‌های نوک‌تیز ترند جدیدی نیستند، اما در فصل آینده، توجه ویژه‌ای به رابطه بین اندازه‌های مختلف اجزای لباس خواهد شد. کفش‌ها نیز به گونه‌ای طراحی خواهند شد که پاها را کشیده‌تر نشان دهند و باعث شوند که فرد بلندتر به نظر برسد. این کار با داشتن یک نوک پا بسیار نوک تیز انجام می‌شود که با کشیدن چشم به سمت پایین پا، توهم طول زیادتر ایجاد می‌کند. کفش‌های نوک تیز در این عرصه انتخابی عالی و شیک هستند.

پاشنه‌های کوتاه، ظریف و شیک گربه‌ای

پاشنه‌های گربه‌ای، ترندی ظریف و کاملا زنانه است که در سال ۲۰۲۳ نیز به محبوبیت خود ادامه خواهد داد. این پاشنه‌ها باریک و کوتاه هستند و به خوبی با انواع لباس‌ها ست می‌شوند. اما اشتباه نکنید، این یک ترند گذرا نیست. کسانی که این سبک کفش می‌پوشند درحال و هوای  استایل کسب و کار هستند.

باز هم بوت‌های تا بالای زانو!

اگر از خانم‌هایی هستید که در مجالس (حتی زمستان) ترجیح می‌دهید بدون شلوار ظاهر شوید و البته نمی‌خواهید تمام نیمه پایین بدن خود را در معرض نمایش قرار دهید، بهتر است روی یک جفت بوت بالای زانو سرمایه‌گذاری کنید. این بوت‌ها را با یک ژاکت بلند و جوراب‌های نازک شفاف یا با شلوار جین چسب و بدن‌نما ست کنید تا مانند ریحانا و جنیفر لوپز، برخی از مشهورترین طرفداران این سبک، جذاب به نظر برسید.

کفش‌های تخت و مدرن به سبک باله

کفش‌های تخت در سال‌های اخیر به محبوبیت زیادی دست یافته‌اند و در فصل زمستان نیز این روند ادامه خواهد داشت. کفش های تخت برای روزهایی که می خواهید راحت و آزاد باشید، انتخاب مناسبی هستند؛ چه انواع ساده و چه انواع نگین‌دار و دارای اکسسوری تزئینی.

بخوانید:  ترند دختر کتابدار (Librarian girl)؛ استایل زنان اهل مطالعه دنیای مد

اسنیکرزهای دخترانه

اسنیکرزهای دخترانه با تزئینات و طرح های متنوع، یکی دیگر از روندهای محبوب زمستان ۲۰۲۳ هستند. این اسنیکرزها را می‌توانید به همان شکلی که می‌خواهید از بازار تهیه کنید یا اینکه یک نمونه ساده بخرید و روی آن تغییرات دلخواهتان را انجام دهید. کافی است سری به ویدئوهای آموزشی تیک تاک بیندازید تا بفهمید چه خلاقیت‌هایی می‌توانید به خرج دهید.

بوت‌های موتورسواری

بوت های موتورسواری، با این استایل جسورانه، یکی دیگر از گزینه‌های محبوب برای فصل زمستان هستند. اینها نه تنها برای آب و هوای خشن و بارانی و سرد مناسب‌اند بلکه استایل جذابی هم دارند.

کفش‌های ورنی براق

کفش های ورنی براق، با ظاهری درخشان و جذاب، یکی دیگر از روندهای جدید زمستان ۲۰۲۳ هستند. این کفش‌های جذاب، جسورانه و بادوام می‌توانند به هر لباسی، چه ساده و چه رسمی، جلوه ای خاص و چشم‌نواز ببخشند.

بوت‌های توری؛ سبک و خنک

امسال هم کفش‌های تخت توری تابستانی حای خود را به بوت‌های توری زمستانی می‌دهند.  البته واضح است که مجبورید از این سبک تنها برای روزهایی که هوا خیلی سرد نیست، استفاده کنید. با این حال پوشیدن این بوت‌ها با ناخن‌های پدیکورشده در روزهای معتدل زمستان زیبایی پاهای شما را به اوج خواهند رساند.

امسال شما کدام ترند را بیشتر می‌پسندید؟

ثبت‌نام در خبرنامه هفتگی
ما تنها منتخب پست‌های هر هفته را برایتان می‌فرستیم.
و البته هرگز شما رو اسپم نمی‌کنیم!